Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir ?

Dijital Pazarlama Uzmanı hakkında bilgi almak için Bilgi Al!

Seo(Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu(Seo),hakkında Bilgi Al!

Google Adwors

Google Reklamları bütçe planını doğru ouşturmak için Bilgi Al!

Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve İnstagram Reklamlarını yönettiğimiz Business Manager ve daha fazlası için Bilgi Al!

Blog

SEO Danışmanı Nedir? SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO danışmanı

SEO danışmanı, bir web sayfasının veya internet sitesinin arama motorlarında istenilen anahtar kelimelerde sıralanması ve kullanıcıya fayda sağlayarak organik trafiğin artmasını sağlayan kişidir. SEO danışmanı aynı zamanda kurumsal SEO uzmanı olarak da hizmet vermektedir. Dönüşüm odaklı çalışmalarımla, SEO çözümlerimle sizlere profesyonel bir danışmanlık vermekteyim.

İstanbul’un her bölgesinde web sitesi sahiplerine SEO danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Halihazırda bir web siteniz mi var? İnternette kendinizi gösteremiyor musunuz? Kurumsal SEO danışmanı arıyorum?  “SEO danışmanı ne yapar?”, “SEO danışmanlığı nasıl yapılır?,” Bu soruların cevabını merak ediyorsanız? Doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim. A’dan Z’ ye SEO hakkında sitenize teknik çalışmalar yapılacaktır.

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

SEO danışmanlığı nasıl yapılır, sorusuna şöyle cevap verilebilir; SEO danışmanı sizlere yeni müşteriler bulmanın yollarını aramak için organik bir şekilde sıralamaya girmenizi sağlar. Bu sıralamaya girmek için Google yönergelerine dikkat ederek çalışmaktadır.

Dijial pazarlama’nın ilerlemesiyle firmalar rakiplerinden bir adım önde olmak istiyorlar. Bu durumda online mecralara yatırım yapan firmalar emeklerinin karşılığını almaktadır. Google reklamcılığı, sosyal medya reklamcılığı ile insanlar dijital varlıklarda yer edinmeye başladılar. 

Neden dijital medya

SEO Danışmanı Enes Çelik İle Yükselin

Dijital pazarlamada, SEO çok büyük bir rol oynamaktadır. Ne demek istediğimi az önce siz uygulamış oldunuz. Web siteniz için arama motoru optimizasyonu yani SEO danışmanı ihtiyacınızdan dolayı böyle bir arama yaptınız ve beni gördünüz.
Bu bir uzman SEO danışmanı olduğumu göstermektedir. Eğer ben SEO çalışması yapmasaydım sizlere gözükmeyecektim ve belki de çalışamayacaktık. Bu süreçler birbirini hep takip eder. Bu sadece oyunun bir parçası. Kendinizi dijital pazarlama konusunda bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyorum.  https://enesmedya.com/dijital-pazarlama-danismani/ bu sayfamdan bilgi alabilirsiniz.
Profesyonel SEO danışmanı Google algoritma güncellemelerine sürekli hakimdir. Son olarak Mayıs ayı 2022 güncellemesiyle duyurdu. Bizim SEO danışmanları olarak bu güncellemeleri sürekli takip edip, ona göre aksiyon almamız gerekmektedir. Google sürekli neden algoritma güncellemesi yapıyor? diye merak ediyorsanız? kullanıcıya aradıkları bilgileri en doğru ve anlamlı bir şekilde sunma isteğidir.
Sadece bir iyi vardır, bilgi; ve sadece bir kötü vardır, cehalet. – Sokrates Söz ola kese savaşı, Söz ola kestire başı

SEO Danışmanı Ne Yapar?

SEO danışmanı aynı zamanda kurumsal firmalara SEO uzmanı olarak da hizmet vermektedir. Web sitelerinin Google Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında üst sıralara çıkması için gereken çalışmaları yürüten kişidir.
Google arama motoru kullanıcılara kolaylık sağlayan web sayfalarını ödüllendirmekten vazgeçmiyor. Kullanıcı siteye girdiği zaman ilk önce tasarım ilgisini çeker sonra aradığı içeriği bulmaya odaklanır.
Bu içeriği kullanıcıya göstermek için SEO optimizasyonları yapmak gerekmektedir. SEO firmaları arasında freelance SEO uzmanı olarak bu işi yapmaktayım. Benimle iletişime geçip sizlere neler katabileceğimizi görebilirsiniz.

SEO Eğitimi İle Danışman Olun

SEO eğitimi mi almak istiyorsunuz? Aradığınız doğru firmada tereddüt ediyorsanız benimle kısa bir görüşme yapmalısınız. Ne demek istediğimi telefon görüşmesinde anlayacaksınız. Sizlere bu işi gerçekten öğretiyorum ve eğitimden sonra istediğiniz zaman destek veriyorum.

Online SEO eğitimime katılarak SEO konusunda aklınızda ki soru işaretlerini ortadan kaldırın. Bu işi gerçekten öğrenmek istiyorsanız SEO eğitiminden faydalanarak sizlerde danışmanlık verebilirsiniz. Ücretsiz SEO ipuçları ve stratejilerini kaçırmak istemiyorsan? sayfanın altındaki formu doldurman yeterli.

SEO Eğitim İçeriği

 • SEO Temel Kavramlar
 • Site İçi Optimizasyon
 • Site Dışı Optimizasyon
 • Teknik SEO (Screaming Frog)
 • Rakip Analizi (Ahrefs)
 • Search Console Entegrasyon, Ölçümleme
 • Google Analiytcs Verileri Takip etme
 • Tag Manager Kullanımı

Eğitimin Size Avantajları

 • İşinizi kimseye muhtaç olmadan yapabilirsiniz.
 • SEO yapmayı öğretiyorum
 • SEO uyumlu Web sitesi nasıl olmalıdır? Öğreneceksiniz.
 • İşi uzmanından öğrendiğiniz için iyi bir noktaya geleceksiniz.
 • Benden eğitim alanlara SEO kitabı hediye ediyorum.
 • SEO eğitiminden sonra danışman olarak görev yapabilirsiniz.

SEO Eğitimine Kimler Katılmalı?

 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunu gerçekten öğrenmek isteyenler.
 • Uygulamaları SEO öğrenmek isteyenler.
 • Markasının internette görünürlüğünü arttırmak isteyenler.
 • Arama motorlarında ki trafiği arttırmak isteyenler

Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz. En yakın zamanda size geri dönüş yapacağım.

SEO Danışmanlığı Fiyatları

SEO uzun vadeli sürecek bir hizmettir. Şöyle düşünün! İki gün yemek yemediğinizde halsizlikten hasta olup yorgun düştüğünüzü göreceksiniz. SEO da ilgisizlikle bırakıldığı zaman güncellemelere takılarak Google‘ın sevmediği kriterlere aykırı olarak düşüş yaşar. Bu bağlantıya tıklayarak Google’ın kriterlerine göz gezdirebilirsiniz.
Olayları böyle yorumlayarak hareket ederseniz size uzun vadeli olarak destek veririm. SEO fiyatları da bu özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Daha fazla bilgi almak için benimle enesmedya.com/iletisim sayfasından iletişime geçin.
SEO hakkında temel düzeyde bilgi edinme için enesmedya.com/seo sayfasını ziyaret edip bilgi alabilirsiniz. Sorun yaşadığınız yerde benimle iletişime geçin.

SEO danışmanlık hizmetleri için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sizlere geri dönüş yapmam çok uzun sürmeyecektir.


   

   

   

  Yazar

  Enes Çelik

  Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra, dijital pazarlama eğitimi aldım. 3 yıldır profesyonel olarak 60 dan fazla markaya SEO ve dijital pazarlama alanında hizmet verdim.

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir