Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir ?

Dijital Pazarlama Uzmanı hakkında bilgi almak için Bilgi Al!

Seo(Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu(Seo),hakkında Bilgi Al!

Google Adwors

Google Reklamları bütçe planını doğru ouşturmak için Bilgi Al!

Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve İnstagram Reklamlarını yönettiğimiz Business Manager ve daha fazlası için Bilgi Al!

Blog

SEO Danışmanı Nedir? SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO danışmanı

SEO Danışmanı Nedir?

SEO danışmanı, bir web sayfasının veya internet sitesinin arama motorlarında istenilen anahtar kelimelerde sıralanması ve organik trafiğin artmasını sağlayan kişidir. SEO danışmanı, SEO uzmanı ve SEO Expert olarak da adlandırılır.

İçeriğin başındayken hatırlatmak istedim. Instagram da SEO ile ilgili içerik üreterek SEO sektörüne yeni danışmanlar kazandırıyorum. Dönüşüm odaklı çalışmalarımla ve SEO çözümlerimle sizlere profesyonel bir danışmanlık veriyorum. Instagram adresime aşağıdaki bağlantıdan gidebilirsiniz.

https://www.instagram.com/enesmedyacom/

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

SEO danışmanı sadece web sitenizin hatalarını ve eksiklerini tespit etmekle kalmaz. Yeni trafik kaynağı sağlayacak sayfaların oluşturulması fikrinide vermelidir. Çok fazla müşteriye sahip olan SEO ajansları ne yazık ki bu yeni sayfalar için fikir veremiyor. SEO danışmanlığı, Google kalite yönergelerine bağlı olarak yapılmalıdır ve asla Google’ı kandırmaya yönelik çalışmalar yapılmamalıdır.  SEO danışmanı en çok Semrush, Ahrefs ve Screaming frog araçlarını kullanır. Önemli olan bu araçları etkili ve stratejik kullanarak web sitelerine çözüm sağlamaktır.

seo danışmanı

SEO’da Nasıl Başarılı Oluyorum?

Dijital pazarlamada, SEO çok büyük bir rol oynamaktadır. Ne demek istediğimi az önce siz uygulamış oldunuz. Web siteniz için arama motoru optimizasyonu yani SEO danışmanı ihtiyacınızdan dolayı böyle bir arama yaptınız ve beni gördünüz.
Bu bir uzman SEO danışmanı olduğumu göstermektedir. Eğer ben SEO çalışması yapmasaydım sizlere gözükmeyecektim ve belki de çalışamayacaktık. Bu süreçler birbirini hep takip eder. Bu sadece oyunun bir parçası. Kendinizi dijital pazarlama konusunda bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyorum.  https://enesmedya.com/dijital-pazarlama-danismani/ bu sayfamdan bilgi alabilirsiniz.
Profesyonel SEO danışmanı Google algoritma güncellemelerine sürekli hakimdir. Son olarak AĞUSTOS ayı 2022 güncellemesiyle duyurdu. Bizim SEO danışmanları olarak bu güncellemeleri sürekli takip edip, ona göre aksiyon almamız gerekmektedir. Google sürekli neden algoritma güncellemesi yapıyor? diye merak ediyorsanız? kullanıcıya aradıkları bilgileri en doğru ve anlamlı bir şekilde sunma isteğidir.
SEO’da Nasıl Başarılı Olunur? geçtiğimiz günlerde hem marka sahiplerini hem de SEO danışmanlarını ilgilendiren bir canlı yayın düzenlemiştim. Videoyu izleyerek kafanızdaki bir çok sorunun cevabını alabilirsiniz.
Sadece bir iyi vardır, bilgi; ve sadece bir kötü vardır, cehalet. – Sokrates Söz ola kese savaşı, Söz ola kestire başı

SEO Danışmanı Ne Yapar?

SEO danışmanı aynı zamanda kurumsal firmalara SEO uzmanı olarak da hizmet vermektedir. Web sitelerinin Google Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında üst sıralara çıkması için gereken çalışmaları yürüten kişidir.
Google arama motoru kullanıcılara kolaylık sağlayan web sayfalarını ödüllendirmekten vazgeçmiyor. Kullanıcı siteye girdiği zaman ilk önce tasarım ilgisini çeker sonra aradığı içeriği bulmaya odaklanır.

SEO Eğitimi İle Danışman Olun

SEO eğitimi mi almak istiyorsunuz? Aradığınız doğru firmada tereddüt ediyorsanız benimle kısa bir görüşme yapmalısınız. Ne demek istediğimi telefon görüşmesinde anlayacaksınız. Sizlere bu işi gerçekten öğretiyorum ve eğitimden sonra istediğiniz zaman destek veriyorum. Online SEO eğitimime katılarak SEO konusunda aklınızda ki soru işaretlerini ortadan kaldırın. Bu işi gerçekten öğrenmek istiyorsanız SEO eğitiminden faydalanarak sizlerde danışmanlık verebilirsiniz. Ücretsiz SEO ipuçları ve stratejilerini kaçırmak istemiyorsan? sayfanın altındaki formu doldurman yeterli.

SEO Eğitim İçeriği

 • SEO Temel Kavramlar
 • Site İçi Optimizasyon
 • Site Dışı Optimizasyon
 • Teknik SEO (Screaming Frog)
 • Rakip Analizi (Ahrefs)
 • Search Console Entegrasyon, Ölçümleme
 • Google Analiytcs Verileri Takip etme
 • Tag Manager Kullanımı

Eğitimin Size Avantajları

 • İşinizi kimseye muhtaç olmadan yapabilirsiniz.
 • SEO yapmayı öğretiyorum
 • SEO uyumlu Web sitesi nasıl olmalıdır? Öğreneceksiniz.
 • İşi uzmanından öğrendiğiniz için iyi bir noktaya geleceksiniz.
 • Benden eğitim alanlara SEO kitabı hediye ediyorum.
 • SEO eğitiminden sonra danışman olarak görev yapabilirsiniz.

SEO Eğitimine Kimler Katılmalı?

 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunu gerçekten öğrenmek isteyenler.
 • Uygulamaları SEO öğrenmek isteyenler.
 • Markasının internette görünürlüğünü arttırmak isteyenler.
 • Arama motorlarında ki trafiği arttırmak isteyenler
Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz. En yakın zamanda size geri dönüş yapacağım.

SEO Danışmanlığı Fiyatları

SEO danışmanlığı fiyatları kurumsal sitelere ve e-ticaret sitelerine göre değişiklik göstermektedir. Web sitesinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen fiyatlar ortalama olarak kurumsal sitelerde 4000-6000 arası e-ticaret sitelerinde ise 6000-10.000 TL arası değişmektedir.
SEO danışmanlık hizmetleri için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sizlere geri dönüş yapmam çok uzun sürmeyecektir.


  Yazar

  Enes Çelik

  Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra, dijital pazarlama eğitimi aldım. 3 yıldır profesyonel olarak 60 dan fazla markaya SEO ve dijital pazarlama alanında hizmet verdim.

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir