Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama danışmanı olarak dijital pazarlama ekosisteminde 5 yıllık tecrübemle markalara en etkili stratejileri sunuyorum. Markanızın online varlığını ve itibarını güçlendirmek, hedef kitlenizi etkileyerek işletmenizi büyütmek için dijital pazarlama danışmanlık hizmeti veriyorum. Siz de işletmenizi dijital dünyada büyütmek istiyorsanız, benimle hemen iletişime geçin ve hem kendi potansiyelimi hem de işletmenizin potansiyelini keşfedin.

Hemen Bir Görüşme Talep Et

  Merhaba, Ben Enes Çelik

  Enes Çelik (d. temmuz 1996, İstanbul Ümraniye) Dijital pazarlama ile ilgili merakı ise lise dönemlerinde başladı. Bilge Adam eğitim kurumundan aldığı dijital pazarlama eğitimi sonrası sektörde 4 yıldır profesyonel olarak SEO danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2022 yılında SEO Peak Digital ajansını kurarak dijital pazarlama, SEO, web geliştirme, içerik pazarlama hizmetlerine kendi ajansı bünyesinde devam etmektedir.

  Son 1 yıldır SEO eğitimlerine devam etmekte olup, bu alanda 30'dan fazla öğrenciye SEO Eğitimi vermiştir. Eğitimlere ek olarak 150'den fazla markaya SEO danışmanlık hizmeti de vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

  Erkam Karaoğlan
  Erkam Karaoğlan Çok güzel bir eğitimdi. İyi ki Enes Medya
  Hasan Nair
  Hasan Nair Çok güzel bir eğitimdi. İyi ki Enes Medya
  enes çelik

  Dijital Pazarlama Danışmanı Nedir ?

  Dijital pazarlama danışmanı, bir markanın sosyal medya alanlarında uygun hedef kitleye erişmesini sağlayan sosyal dinlemeyi bilen ve pazarlamayı yönlendiren kişidir. Aslında dijital pazarlama danışmanı internet ortamı dediğimiz sosyal medya danışmanlık hizmetlerini yürüten kişidir. Dijital pazarlama danışmanı bir çok konuda hizmet verebilmektedir. SEO danışmanlığı, Google Ads Danışmanlığı, Sosyal Medya Reklamcılığı alanlarında hizmet vermektedir. Markanın bilinirliğini arttırmak için pazarlama stratejileri kurar, yol haritasını çizer ve uygulamaya geçer.

  Nasıl Yapıyoruz ?

  Hedef Kitle Analizi

  Rakip Analizi

  İçerik Pazarlama

  Online Reklamcılık

  SEO Optimizasyonu

  Ölçümleme

  Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmetlerimiz

  Sosyal Medya Yönetimi

  Sosyal medya hesaplarınızı profesyonel ekibimizle yöneterek hesaplarınızın hedef kitlenizle etkileşime geçmesini ve müşteri sayısını arttırmayı sağlıyoruz.

  Sosyal Medya Reklamcılığı

  Sosyal medya reklamcılığı hizmetimizle hedef kitlenize en uygun kampanya ve reklamları oluşturarak dönüşümlerinizi arttırmayı sağlıyoruz.

  Google Reklamcılığı

  Google Reklamları hizmetimizle sektörünüze uygun kampanya modellerini kurgulayarak maliyetlerinizi düşürüyor ve satışlarınızı arttırmayı sağlıyoruz.

  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

  SEO hizmetimizle arama motorlarını uygun bir web sitesi inşası hazırlayarak sorunsuz şekilde indexlenme ve sıralalarınız arttırmayı sağlıyoruz.

  Google Analytics (Raporlama)

  Google Analytics ile web sitenize giren kullanıcıların davranışlarını analiz ederek gereken optimizasyonları yapıyoruz.

  E-posta Pazarlama

  E-posta pazarlama hizmetimizle hedef kitlenize özel ve etkili mesajlar gönderiyoruz. Bu sayede iletişim tarafını güçlü tutup, satışlarınızı arttırıyoruz.

  Dijital Pazarlama Danışmanı Nasıl Olunur?

  İnternet pazarlaması adı altında dijital pazarlama danışmanı olmak için, herhangi bir üniversite okumaya gerek yoktur. Bu eğitim, özel eğitim kurumlarında dijital pazarlama ve iletişim danışmanlığı bölümü altında  güvenilir ve uzman kişiler tarafından alınabilir. İyi bir diksiyon, ve müşteri sorunlarını giderebilecek potansiyele sahip olunması, ayrıca sürekli değişen ve yenilenen sektörde güncel trendleri takip etmesi yeterlidir. Dijital pazarlama danışmanı’nın temel kavramlara hakim olması gerekmektedir. Bunun için https://learndigital.withgoogle.com/ dijital atölye linkine tıklayarak kendinizi geliştirebilir, dijital pazarlama ve sosyal medya alanında sertifika kazanabilirsiniz.

  Hemen Teklif Al
  Dijital Pazarlama Danışmanı Nasıl Olunur?
  Dijital Pazarlama Danışmanı Ne İş Yapar?

  Dijital Pazarlama Danışmanı Ne İş Yapar?

  Öncelikle bir dijital pazarlama danışmanının yapması gereken en önemli şey iyi bir içerik üretmesidir. Marka tanıtıcılığı yönünden hedef kitleye en uygun ve en sade şekilde hitap etmesi gerekir. Burada insan ilişkilerini, ön planda tutmak ve müşteri memnuniyeti sağlanılması amaçlanmaktadır. Bir uzmanın yaptığı işleri inceleyelim:

  • Sosyal medya mecralarına hakim olup, marka bilinirliğini arttırmak.
  • Sürekli güncellenen sektörün yeniliklerini takip etmek.
  • Markayı ön plana çıkarmak için yeniden pazarlama reklamları sunmak.
  • Google Ads, Google Analytics panelleri hakkında bilgi sahibi olmak.
  • e-posta pazarlama ve mobil pazarlama kullanmak.
  • Pazarlama stratejisini kurup ona göre hareket etmek.

  Dijital Medya Okur Yazarlığı Nedir?

  Dijital medya okur yazarlığı, dijital medya kanallarını yönettiğimiz araçları doğru ve bilinçli bir şekilde analiz ederek sonuçlandırmaktır. Dijital pazarlama uzmanlarının kullandığı Facebook reklam paneli, SEO araçları Google Ads paneli gibi geniş kullanım alanlarına sahip araçları analiz ederek en uygun şekilde dönüşüme ulaştırmaktır. Bu araçları dosdoğru kullanmak bir dijital medya danışmanının görevidir.

  Gelecekte Dijital Medya Nasıl Olacak?

  Dijital medyanın geleceği bundan 10 yıl öncesinde yavaş yavaş belirtilerini vermeye başlayarak, teknolojinin de gelişmesiyle günümüzde iyice yaygınlaştı. Bu aralar çok konuşulan Neuralink mikro cipi, insan beynine takılarak kişinin sağlık sorunlarını önceden farketmesini sağlayacağı konuşuluyor. Düşünün ki bir otomobiliniz var ve aracı siz kullanmıyorsunuz. Araç sizi eve bıraktıktan sonra kapıda boş durmasın diye kendi kendine taksicilik yapıyor. Bunlar kulağa biraz inandırıcı gelmese de bir kaç sene içerisinde hayatımıza gireceğinden şüphem yoktur. Hatta söylemeliyim ki gelecekte hangi sektör olursa olsun insanlar çalışmayacak ve yerlerini robotlar alacak. Doktor robotları ameliyat masasında insanları ameliyat ederken görebiliriz.

  Dijital Medya Okur Yazarlığı Nedir?
  Dijital Medya Takip Merkezi

  Dijital Medya Takip Merkezi

  Geçtiğimiz yıl içerisinde siyasi bir partinin, parti binasında büyük bir medya takip merkezi odası oluşturduğu bilgilerini aldık. İçerisinde son derece lüks ve fazla sayıda televizyon ekranı olan oda da, milletvekillerinin sosyal medya hesaplarını daha aktif kullanabilmeleri için stüdyolar oluşturuldu. Bu girişimle beraber dijital medya alanının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ön plana çıkmış oldu. Dijital Medya Takip Merkezi siyasetçilerin sosyal medya hesaplarında ki içerik üretiminden dijital takip sürecine kadar bir çok konuda doğrudan katkı sağlayacaktır. Dijital pazarlama araçlarını bundan sonraki dönemlerde daha aktif kullanılacağı bu büyük sistemlerin girişimle sonuçlanmasından anlamaktayız. İlerleyen zamanlarda bir çok firmanın da bu eylem için harekete geçeceğini düşünüyorum.Dijital medya ve pazarlama hayatımızın bir parçası oldu. Hele ki pandemi döneminin insanları eve tıkamasıyla internet ve dijital medya araçlarının kullanım oranları fazlasıyla arttı. Bu süreçte markalar hedef kitlelerine daha etkili pazarlama stratejileri kullanarak sonuca gitmeye çalıştılar.

  EnesMedya İle Neler Öğrenebilirsiniz?

  Eğitim yazımı incelemeden önce ilk öncelikle hakkımızda sayfasına giderek sizlere almış olduğum eğitimlerin sertifikalarını göstermek isterim. Çünkü sektörde 40 saat dijital pazarlama eğitimi alıp, eğitim vermeye çalışan insanlar var. Bu insanlar 40 saatte dijital pazarlama öğrenmesi mümkün değildir. 2019 yılında başladığım eğitim hakkında sertifikamı incelemek için enesmedya.com/hakkimda sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yukarıda görmüş olduğunuz hizmetlerin hepsini ekip arkadaşlarımla yürütüyoruz. Ayrıca eğitimlerle bu süreçleri sizinde öğrenmenize vesile oluyorumSEO, Facebook, İnstagram reklamları gibi dijital iletişim, dijital pazarlama danışmanlığı  eğitimleri veriyorum. Bu konuya ne kadar yabancı olursanız olun istekli ve azimli olduğunuz sürece bu işi EnesMedya ile öğreneceğinizden şüpheniz olmasın. Kendinize belirlediğiniz yol haritasıyla ilk önce hangi alanda ilerlemek ve gelişmek istiyorsanız dijital pazarlama danışmanlık eğitimlerimizi onun üzerinde yoğunlaştırıyoruz. Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak için enesmedya.com/iletisim adresinden bana ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

  EnesMedya İle Neler Öğrenebilirsiniz?
  Dijital Pazarlama Eğitimini Kimler Almalı ?

  Dijital Pazarlama Eğitimini Kimler Almalı ?

  Daha önce dijital medya alanında hiç bir tecrübesi olmayan, veya işletme sahibi olup ta markasını büyütmek isteyen kişiler almalıdır. Kendisini her alanda geliştirebileceği büyük bir sektör olması itibariyle  Sosyal medya reklamları, Google reklamları SEO ve analiz raporlama yapar. Ayrıca kurumsal firmalara  WordPress sitesi kurup hizmette de bulunabilir.

  Dijital Pazarlama Eğitiminden Sonra Neler Yapabilirsiniz?

  • Firmalara Sosyal medya danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz.
  • Sosyal medya reklamlarını yönetebilirsiniz.
  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmeti verebilirsiniz.
  • İçerik üretip strateji geliştirebilirsiniz.
  • Müşterilerinize raporlar sunabilirsiniz.
  • Sürekli gelişen sektörde güncel kalıp kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

  Dijital Pazarlama Eğitiminden Sonra Neler Yapabilirsiniz?
  Dijital Pazarlama Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır ?

  Dijital Pazarlama Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır ?

  Dijital pazarlama danışmanı net olarak şu kadar maaş alır diye bir durum yoktur. Çalışılan firmanın büyüklüğüne göre de değişkenlik gösterir. Genelde ajanslarda daha düşük miktarda çalışılır. Dijital pazarlama Danışmanı 2024 maaş aralıkları İlk başta ortalama 25.000- 30.000 arasında çalışmaya başlar. Deneyiminin artmasıyla maaşın da 30.000-75.000 TL arasında artış sağlanır.

  Blog Yazıları

  Haftalık ve Aylık olarak Güncel SEO bilgilerini paylaşacağım blog yazılarımı takip edebilir, kendinizi güncel tutabilirsiniz.

  ÜCRETSİZ İÇERİKLERİMDEN HABERDAR OL !

  SEO ile ilgili hazırladığım içeriklerimden ilk sen haberdar ol istiyorum. Aşağıdaki bilgileri doldurarak e-posta listeme katılmayı unutma.