Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir ?

Dijital Pazarlama Uzmanı hakkında bilgi almak için Bilgi Al!

Seo(Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu(Seo),hakkında Bilgi Al!

Google Adwors

Google Reklamları bütçe planını doğru ouşturmak için Bilgi Al!

Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve İnstagram Reklamlarını yönettiğimiz Business Manager ve daha fazlası için Bilgi Al!

Blog

Neden Dijital Medya

Neden dijital medya

Dijital Medyaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Dijital medya nedir? Dijital medya, Bir markanın ürününü veya hizmetini internet ortamında, etkin sosyal medya araçlarıyla bütçe planı dahilinde hedef kitleye ulaştırmasına denir.

Seo nedir nasıl yapılır

Artış gösteren internet kullanımının 2020 yılı itibariyle %90 olduğu belirtildi. Neden dijital medya? denilince akla bu oranın gelmesi gerekiyor. İnsanlar alış-veriş ihtiyaçlarını internet ortamının aktif kullanılmasından dolayı bu mecrada gerçekleştiriyor. Bu aktifliğin iyice artmasıyla firmalar ürünlerini dijital medya araçlarını kullanarak pazarlama imkanı buldular. Dijital medya reklamcılığı firmalar arasında ciddi bir rekabet ortamı oluşturdu. İnsanlar bu rekabette farklı inovasyonlar (yeni yöntemler) yaratarak ön plana çıkmaya çalışmaktadır.

Dijital Medya Neden Tercih Ediliyor?

Dijital medya çok geniş ve analize dayalı bir meslektir. Neden dijital medya dediğimi size kısaca açıklayayım; Sizin firmanızın veya şirketinizin mutlaka bir web sitesine ihtiyacı vardır. Bu web sitesi sizin kurumsal kimliğinizi müşterilerinize ve   sosyal medya hesaplarıyla daha fazla hedef kitleye ulaşmasında etkili rol oynayacaktır. Öncelikle bu işte bütçe olmazsa olmaz bir kriterdir.

Bu işe bütçe ayırmadan başlamamalısınız. Yazımın başında söylediğim gibi çok geniş bir meslek olmasıyla dijital medya, düzgün ve birbiriyle ilişkisi olan kanallarının beraber hareket etmesi gerekiyor.

Dijital Medya Kanalları Nelerdir?

1-Sosyal Medya Reklamları

Ürününüzün veya hizmetinizin sosyal medya reklam çıkma aşamalarına uygun olabilmesi için Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, TikTok, gibi ülkemizde çok kullanılan sosyal medya hesaplarınızın olması gerekiyor. Bu hesaplardan reklam çıkarak daha çok insana ve müşteriye ulaşmış olacaksınız.

Dijital medya raporlama

2-Web Sitesi

 İşiniz ne olursa olsun sizin bir siteniz olmalıdır. Şöyle düşünün ki insanlar sizden hizmet almak istediklerinde sizin web sayfanızın olup olmadığını inceler. Bu durum onlarda size güven duyulup duyulmayacağını tetikleyecektir. Bu yolculuğa iyi bir web sitesi yaparak başlamanızı öneririm.

3-SEO

 Web sitesini yaptınız peki insanların sizi bulmasını nasıl başaracaksınız? sürekli reklam vererek olmaz tabi. Bunu doğal yollarla yapmanın bir yolu var. SEO, Türkçe anlamı Arama motoru optimizasyonu ürününüzün adı ne olursa olsun Google’da aratıldığı zaman ilk sıralarda çıkması size daha çok müşteri ve satış getirecektir. Bunu göz ardı etmemelisiniz size en çok fayda getirecek en doğal yol budur.

4-Google Reklamları

SEO’yu yaptınız ama dediğim gibi rakiplerle rekabet edebilmek için Google reklamlarına önem vermeniz gerekecektir. Neden derseniz siz rakibinizle aynı kelimede rekabet ediyorsunuz ilk sıradasınız ama rakibiniz Google’da reklam verdi ve sizin üstünüze çıktı. Bunun için bir Google Ads Uzmanına ihtiyacınız olacaktır.

Dijital Medya Danışmanlık Fiyatları

Dijital medya danışmanlık hizmetleri ortalama 2000-3000 TL arası değişkenlik göstermektedir. Verilecek hizmete göre değişen ücretler hakkında daha detaylı bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

Enes Çelik

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra, dijital pazarlama eğitimi aldım. Kendimi her alanında geliştirip, 15'den fazla markaya dijital pazarlama danışmanlık hizmeti verdim.

Yorumlar (4)

 1. omer
  4 Eylül 2020 Cevapla

  Yazınızı ve sitenizi çok beğendim başarılar

  • Enes Çelik
   4 Eylül 2020 Cevapla

   Teşekkür ederim:)

 2. bahadır
  3 Kasım 2020 Cevapla

  Elinize sağlık enes bey

  • Enes Çelik
   4 Kasım 2020 Cevapla

   Teşekkür ederim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir