Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir ?

Dijital Pazarlama Uzmanı hakkında bilgi almak için Bilgi Al!

Seo(Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu(Seo),hakkında Bilgi Al!

Google Adwors

Google Reklamları bütçe planını doğru ouşturmak için Bilgi Al!

Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve İnstagram Reklamlarını yönettiğimiz Business Manager ve daha fazlası için Bilgi Al!

Blog

Freelance SEO Uzmanı

freelance seo uzmanı

Freelance SEO Uzmanı Nedir?

Freelance SEO uzmanı, web sitelerinin Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında üst sıralara gelmesi için hizmet veren kişiye denir. İngilizcede Freelance SEO specialist olarak geçmektedir. Ayrıca SEO uzmanına Google SEO uzmanı ismi de verilir. Google yönergelerine dikkat edilerek yapılan çalışmalardır. Freelance SEO uzmanı ayrıca firmalara sektörle ilgili araştırma yaparak da müşterilere ön bilgi verir. SEO uzmanıyla çalışıp, projelerinizin daha iyi yönetilmesini sağlayabilirsiniz. SEO hizmetinden yararlanmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Freelance SEO Uzmanı İle Çalışmak

Bir SEO uzmanı açısından baktığım zaman 2020 yılı itibariyle internet ve sosyal medya kullanımı yaklaşık 4,5 milyar insana ulaştı. Bu rakam global dünyada oldukça yüksek. Cümleme böyle başlamamda sizin neden freelance SEO uzmanına ihtiyacınız olduğu olabilir.
 
Örneğin; bir sucu firmasını bulmak için internette sucu diye aratırsınız ve büyük ihtimalle ilk sıradaki sayfaya tıklayacaksınızdır. İlk sayfaya tıklamanızdaki neden o sayfanın iyi bir SEO çalışması yapılmasından dolayıdır. Bu işlemi SEO danışmanı gerçekleştirmektedir.
 

Peki SEO Nedir?

Google’da SEO nedir? kelimesini aratın. Search Engine Optimization Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlandığını göreceksiniz. SEO web sitelerimizin istediğimiz kelimede arama sonuçlarında ilk sıralarda gösterilmesi için yapılan çalışmalardır.

Hangi çalışmalar yapılıyor;

 1. Anahtar kelime analizi.
 2. Rakip web sitesi analizi.
 3. İçerik optimizasyonu.
 4. Site dışı optimizasyon. (Backlink havuzu oluşturma, sosyal medya)
 5. UX kullanıcı deneyimini arttırma.

Freelance SEO Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetine başladıktan sonra etkisini görmek 3-12 ay arası değişmektedir. Bu sürenin artması ve azalmasında alan adınızın (domain) yaşı, rakip sitelerin otoritesi ve sektörünüze olan ilgi belirleyici olacaktır.
 

 Freelance SEO Hizmetinde Yaptığım Çalışmalar:

  • İlk olarak sitenizin genel SEO analizini yapılır ve hatalar giderilir.
  • Sitenizin genel tasarımında sorunlar varsa onlar düzeltilir.
  • Kullanıcı deneyimi açısından hız optimizasyonu sağlanır.
  • Sayfalarınızın mobil uyumluluk ayarları kontrol edilir
  • Sitenize gerekli güvenlik önlemleri alınır.

Daha fazla ziyaretçiyi kim istemez? 

freelance seo uzmanı 2

Freelance SEO uzmanı SEO hizmeti vermeye başladıktan sonra firma sahiplerinin web sitelerinde ki ziyaretçi sayısı artmaktadır. Gerekli optimizasyonları yapıp ileriye dönük stratejilerle sitenizin değerine değer katıyorum.

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Firmanın sektörüyle ilgili bir pazar araştırması yapar. Web sitesinin stratejilerini belirleyip, hedef kitleye verilmek istenen hizmeti en iyi şekilde ulaştırması için çalışır
 
SEO danışmanı, sadece site içi yapılandırmayı yapmakla kalmaz. Site dışında da müşterisine, sosyal medya hesapları doğru ve nasıl kullanılır? diye de bilgi verir. Çünkü SEO da sosyal medya kullanımının SEO ya faydası vardır. İyi bir freelance SEO uzmanı bu önerilerde bulunur. 
 

Freelance SEO Uzmanı Fiyatları

SEO fiyatları belirlenirken hizmet almak isteyen müşterilere en önemli sorum? yükseldikten sonra da devam etmek istiyor musunuz?  Yani sitenizi sıralamalarda yükselttik SEO çalışması bitti anlamına gelmez. SEO uzun vadeli bir işlemdir. Eğer siz sitenize birkaç aylık SEO danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız, bu durumu iyice düşünmeniz gerekecektir. Çünkü birkaç ayda SEO çalışması ilerde hiçbir fayda getirmeyecektir.
 
Sizlere önerim bu hizmeti uzun vadeli düşünmeniz olacaktır. Aksi takdirde sıralama kaybederek aşağılara düşmeniz mümkün olacaktır.  Freelance SEO uzmanı ücretleri sektöre ve yapılacak SEO çalışmasına göre değişkenlik gösterir. Daha sağlıklı fiyat almak için enesmedya.com/iletisim sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

 SEO çalışmalarım hakkında detaylı bilgi almak için https://enesmedya.com/seo-nedir/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz

SEO Çalışmalarında Siteme Neler Yapılacak?

SEO çalışmalarım boyunca site içerisinde; sayfa başlığı, meta açıklamaları H etiketleri anahtar kelimenize göre optimize edilir. Tarama bütçesi kontrol altına alınır. Anahtar kelime yamyamlığı optimize edilerek uygun anahtar kelimeler üzerinde çalışmalar yürütülür. Siteniz Google'ın kriterleri doğrultusunda mobil kullanılabilirlik ve site hızı açısından optimize edilir. Teknik hatalar giderilerek performans değerleriniz yükselmeye başlar.

SEO Çalışmalarında Ne Kadar Sürede Sonuç Alırım?
SEO çalışmalarında minimum 3-6 ay arasında web sitenizde performans değerleri artmaya başlar. Organik büyüme gerçekleşerek marka bilinirliğiniz artar. Artışın devam etmesi için SEO hizmetinin uzun vadeli alınması önerilmektedir.
Sitemde Yapılan Çalışmaların Değişikliklerini Nerden Görebilirim?

Web sitesinde yapılan çalışmaların sonucunu Data Studio aracıyla size rapor olarak sunmaktayım. Ayrıca başka bir rapor aracıylada size yapılan işlerin sunumunu yapmaktayım. 

Site İçeriğini Nasıl Optimize Edeceksiniz?
Ödemeler peşin alınmamaktadır. SEO hizmeti almaya karar verdiğinizde hizmet bedelinin yarısı alınır. Diğer yarısı ise hizmetin sonunda iş teslim edilmeden alınarak sonlandırılır.
 
SEO uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Freelance SEO uzmanı, serbest çalıştığı için net şu kadar maaş alır diye bir durum yoktur. Sektördeki çevresi ve uzmanlığına göre birden fazla proje yürütebilir ve buna göre maaşı belirlenir.

Freelance SEO hizmeti almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En yakın zamanda size geri dönüş yapacağım

 

Formu Doldurun, Hemen İletişime Geçelim:

 


  Yazar

  Enes Çelik

  Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra, dijital pazarlama eğitimi aldım. Kendimi her alanında geliştirip, 15'den fazla markaya dijital pazarlama danışmanlık hizmeti verdim.

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir