Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir ?

Dijital Pazarlama Uzmanı hakkında bilgi almak için Bilgi Al!

Seo(Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu(Seo),hakkında Bilgi Al!

Google Adwors

Google Reklamları bütçe planını doğru ouşturmak için Bilgi Al!

Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve İnstagram Reklamlarını yönettiğimiz Business Manager ve daha fazlası için Bilgi Al!

Facebook Business Manager Nedir? Nasıl Kurulur ?

Business Manager Sosyal Medya Reklamlarımızı(Facebook,İnstagram) çıktığımız Facebook’un bize sunmuş olduğu paneldir. Oldukça kapsamlı ve detaylı kullanımı olduğundan reklam verenler için doğru kullanıldığında çok fayda sağlamaktadır.

 Business managerı kullanabilmek için bir facebook hesabınızın  olması gerekmetedir. En fazla iki business manager açma yetkimizin olduğu facebook reklam aracına nasıl kayıt olunur ve nasıl reklam verilir? Bunları merak ediyorsanız aşağıdaki adımları mutlaka izleyin ve not alın 🙂

Business Manager Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

  • Facebook Business Manager Panelinden hem Facebook hem de instagram reklamlamlarımızı yönetiriz.
  •  Reklam hesaplarımızı yönetebilmesi için başka kullanıcıya yetki verebiliriz.
  • Reklam harcamalarımızı ve bütçemizi raporlar halinde görebilir ve takip edebiliriz.
  • Facebook piksel kurup sitemize entegre ettikten sonra yeniden pazarlamayla müşterilerin karşısına tekrar çıkabiliriz.

  • Tamamen ücretsiz olan bu araç sayesinde hedef kitlenizi en ince ayrıntısına kadar hedefleyebilirsiniz.

Business Manager Kurulumu ?

İlk öncelikle resimde de görüldüğü gibi business.facebook.com adresine giriş yapıyorsunuz.Ama bunu yapmadan önce facebook hesabınız olduğundan emin olun:)Sonra sağdaki hesap oluştur butonuna basıyoruz.

Karşınıza gelen ekranda işletme hesabınızı ve adınızı sonra mail adresini girip devam ediyoruz.Bunları doğru girmeniz gerekmektedir.Son adım da ise adres bilgilerinizi içeren ekran bilgilerini tamamladıktan sonra gönder butonuna basarak hesabınızı oluşturursunuz

İsletme ayarlari

Business manager hesabınıza eriştikten sonra ilk yapmanız gereken sol taraftaki  İşletme bilgileri alanından bilgilerinizi kontrol etmeniz olacaktır.Bu alanı kontrol ettikten sonra Kişiler alanından Panelinize yönetici atayabilir ve hesaplarınızı istediğiniz limitte yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. 

Sayfalar kısmından ise Facebook sayfanızı ve  İnstagram hesabınızı entegre edebilirsiniz.Yeniden pazarlama yapabilmek için Facebook piksele ihtiyacımız olduğunu söylemiştim.

Bunu yapabilmek için Veri Kaynakları alanından pikseller kısmına girip piksel oluşturduktan sonra size verilen kodu sitenizin head etiketleri arasına yerleştirip sağlayabilirsiniz.Gelelim en önemli alan olan Ödeme bilgileri kısmına bu alandan reklam harcamaları için gerekli para çekimleri için kart bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.