Axxion

axxion png logo

Axxion, Eminönü’nde toptan takı ve çelik takı satışı yaparak sektörde adından söz ettiren öncü bir firmadır. Çelik takı ve bijuteri sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Axxion, tamamı güncel, kararmayan, antialerjik ve ithal ürünlerden oluşan geniş ürün yelpazesiyle müşterilerine dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler sunmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışını benimseyerek müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor. Firma fiziksel olarak 1 sene önce kuruldu ve 2 ay önce online varlıklara adım attı.

Neler Yaptık?

Akınsoft alt yapısına geçmeyi düşünen müşterimizi Ticimax alt yapısına geçirmeyi ikna ettik.
Site tasarımı için mevcut temalar yerine kullanıcı deneyimini ön planda tutan özel tasarım hizmeti verdik. (Yazılım Ekibimizle)
Site ana/sub kategorileri için anahtar kelime araştırması ve kullanıcı arama niyetini analiz ederek belirledik.
URL yapılarını topikal otoriteyi artırmak ve Google tarafından daha anlaşılır bir yapıyla oluşturduk. Örnek: (toptan-kolye/zirkon-kolye/ burada zirkon kolyenin toptan kolye grubuna ait olduğunu ve toptan zirkon kolye ile ilişkilendirilmesini sağladık.
Kullanıcı deneyimi için Microsoft Clarity kurduk ve sitede kullanıcıların sorun yaşadığı alanları belirledik ve hızlıca optimize ettik.
Site içi internal yapısı ve kullanıcı gezinmesini kolaylaştırmak için kategori üst kısımlarına alt kategori butonları ekledik.
Site içi renk uyumunu ve sepet sayfası geliştirmesi için öneriler sunduk, hızlıca aksiyona geçirdik.
Kategori Meta Title ve Meta Descriptionları optimize ettik.
Site İçi Heading yapılarını optimize ettik.
Site kategorilerini açtıktan ve site satışa hazır olduktan sonra site dışı SEO çalışmalarına başladık.

Sonuçlar ve Elde Ettiğimiz Başarılar

Başlangıçta sıfırdan yola çıktığımız  Axxion markası ile,  yaptığımız stratejik SEO çalışmaları sayesinde sadece iki ay gibi kısa bir sürede online alanda önemli bir başarıya imza attık. Ticimax alt yapısına geçiş, özel site tasarımı, kapsamlı anahtar kelime araştırması ve site içi optimizasyon gibi adımlar, firmanın kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirdi. Bu iyileştirmeler, site içi gezinmeyi kolaylaştırdı ve kullanıcıların  aradıkları ürünleri daha hızlı bulmalarını sağladı. Site içi renk uyumu ve sepet sayfasındaki geliştirmeler ise, kullanıcıların sepet oranlarını artırdı. Sonuç olarak, bu odaklanılmış ve etkili SEO çalışmaları, Axxion’un günlük 100 tıklama gibi etkileyici bir trafik artışına ulaşmasını sağladı. Bu trafik artışı, firmanın online görünürlüğünü ve marka bilinirliğini önemli ölçüde artırarak, iş hedeflerine ulaşmada kritik bir rol oynadı. Axxion için bu başarı, sadece bir başlangıç olup, ileriye dönük büyüme ve gelişme potansiyelinin somut bir göstergesidir.

axxion seo görünürlük

Organik Arama Satış Rakamları

Ocak ayı çalışmalara başladığımız ilk ay 19.000 TL ciro yapan firmamız, şu an 21 şubat olmasına rağmen Ocak ayını geçerek 26.000 TL ciro yaptı. İlerleyen aylarda bu ciroda belirgin artışlar bekliyoruz.

satış rakamları

İki Ayda İlk Sayfada Sıralamaya Giren En Önemli Kelimeler

toptan takı yükseliş

Toptan Takı:  2
Toptan Çelik Takı: 4
Takı Toptancıları: 4
Toptan Takı Malzemeleri: 5
Toptan Bileklik: 6
Toptan Küpe: 5
Toptan Kolye: 6
Toptan Bijuteri: 10
Toptan Ayna: 2

Gelecek Ayların Planı

  • Mevcut sıralamaların iyileştirilmesi amaçlanacaktır.
  • Anahtar kelime fırsatlarını yakalayarak yeni kategorilerin açılması önerilerinde bulunacağız.
  • Web sitemizin kullanıcı deneyimini sürekli olarak analiz ederek iyileştireceğiz. Sayfa yükleme hızlarından mobil uyumluluğa kadar her yönüyle kullanıcının sitede geçirdiği zamanı ve etkileşimini artıracak çalışmalar yapacağız.
  • Site dışı etkili backlink çalışmalarıyla site otoritesini ve sıralamaları artırma çalışmaları sağlayacağız.
  • Google Benim İşletmem için yerel SEO optimizasyonlarını sağlayarak, fiziksek mağazamızın telefon araması ve satışlarını artırma çalışmaları yapacağız.
Blog Yazıları

Haftalık ve Aylık olarak Güncel SEO bilgilerini paylaşacağım blog yazılarımı takip edebilir, kendinizi güncel tutabilirsiniz.

ÜCRETSİZ İÇERİKLERİMDEN HABERDAR OL !

SEO ile ilgili hazırladığım içeriklerimden ilk sen haberdar ol istiyorum. Aşağıdaki bilgileri doldurarak e-posta listeme katılmayı unutma.